• 3t.jpg
  • 1t.jpg
  • 5t.jpg
  • 2t.jpg
  • 6t.jpg
  • 4t.jpg

noclegi w domkach noclegi w ośrodkach noclegi w pensjonatach noclegi w agroturystykach noclegi w hotelach noclegi na polach namiotowych noclegi w ośrodkach kolonijnych

English French German Russian Spanish

likeside
bellevue
Regionalne atrakcje
Dzika przyroda
Odsłon : 1704711

Odkryj czystość polskich jezior! Ekipa czystejeziora.pl już w trasie!
- z aparatem i notatkami zbieramy dla Was ciekawe informacje!

Jezioro Niesłysz

Przeczytano: 9435 razy

Jezioro NiesłyszJezioro Niesłysz, to wyjątkowe miejsce na urlop - wybierane nie tylko przez mieszkańców pojezierza lubuskiego.

Duże, piękne, pełne turystów, ale i z miejscami, w których poczuć można prawdziwą ciszę, śpiew ptaków i przysłowiową dzicz natury.

Noclegi nad jeziorem Niesłysz
Pola namiotowe na jeziorem Niesłysz
Polecamy: Ośrodek wypoczynkowy Kormoran


Garść przydatnych informacji:

Jezioro Niesłysz (Jezioro Niesulickie), (z niem. Gr. Nischlitzsee) (Zobacz na mapie) to prawie 500 hektarów powierzchni i maksymalna głębokość dochodząca do 35 m! Duże, rozległe (całkowita długość jeziora to 4,7 km), z licznymi zatoczkami, które podziwiać można zarówno z kajaka, roweru wodnego, pontonu jak żaglówki - robią tu niesamowite wrażenie.

Zobacz filmiki z jeziora Niesłysz

Linia brzegowa jeziora jest dobrze rozwinięta, nieregularna, dzięki czemu przybywający tu turyści nie mogą narzekać na nudę ani w czasie spacerów, ani podczas pływania.  To największe jezioro tzw. Pojezierza Łagowskiego, w woj. lubuskim, zlokalizowane ok. 16 km od Świebodzina.

Niesłysz, widok przy brzegu jezioraJezioro NiesłyszNa jeziorze Niesłysz znajdują się 3 wyspy, które są obowiązkowym punktem do opłynięcia wtedy, gdy poznajemy jezioro z wody.

 

Na wyspach i przy brzegach legną się ptaki - można tu zobaczyć żurawie, czaple, łabędzie, a nawet orła bielika.  Warto zabrać aparat fotograficzny!

Żagle, na jeziorze NiesłyszJezioro Niesłysz dla wędkarza będzie na pewno ciekawym miejscem na wędkowanie, przy czym trzeba tu zaznaczyć, że nasilony ruch turystyczny będzie od amatora wędki wymagał nie lada uporu, by znaleźć sobie ciche, odpowiednie miejsce do łowienia (ale da się, bez obaw!). W jeziorze Niesłysz złapać można płocie, leszcze, szczupaki (sporo!), okonie, liny, sielawy i ukleje. Widywane są też węgorze, choć w ostatnich czasach  nie tak łatwo je tu złowić.

Jezioro Niesłysz, widokWędkowanie z brzegu i z łodzi (z łodzi zwykle od 1 czerwca), zakaz połowu po zmierzchu i co ważne: są kontrole, więc polecamy wykupić pozwolenie (m.in. w Niesulicach i Przełazach) - poza standardem, dodatkowe są opłaty za spinning. Akwen należy do Gospodarstwa Rybackiego Zbąszyń.

Jezioro Niesłysz widokDla kajakarza i żeglarzy jezioro Niesłysz jest miejscem wprost wymarzonym na urlop. Przepiękne, - pływać można od rana do wieczora, choć radzimy czujnie obserwować niebo, bo nagły wiatr może zawieźć nas na manowce (byliśmy tu w wakacje 2011 i nasz kajaczek cudem uniknął wywrotki – ale to zasługa takiego machania wiosłem, którego już dawno nasza ekipa nie przeżyła). Dobre wspomnienia - gwarantowane!

Jezioro Niesłysz z kajakaSilnie rozbudowana baza turystyczna - w lecie jest tu dość tłoczno, ale okolica jest świetnie przygotowana na przyjęcie gości.

Sporo tu osobnych, rozległych plażyczek (piaszczysto-trawiastych), na których można rzucić koc i poleżeć, a przy samym brzegu jest też sporo ławeczek dla turystów, miejsc zacienionych idealnie sprawdzających się w upały i ścieżek, które gwarantują długie, udane spacery i wyprawy rowerowe.

Jezior NiesulickieJezioro Niesłysz jest czyste, przy brzegu duża widoczność i wydłużone płytkie wejścia do jeziora z super przejrzystą wodą, które są oblegane (i całkiem słusznie) przez rodziny z dziećmi.

To miejsce jest idealne na weekend, ale i na spędzenie całego urlopu. Na czystość jeziora wpływa tu również jego wielkość, która skutecznie „rozbija” zanieczyszczenia wynikające z dużego natężenia ruchu turystycznego.

Widok na jezioro NiesłyszInformacja kąpielowa: jedno z pierwszych dojść do jeziora (z miejscowości Niesulice) prowadzi bezpośrednio do bardzo ładnej, szerokiej plaży miejskiej (od dłuższego czasu jest wreszcie bezpłatna , z blisko położonymi toaletami typu toi toi). To wyjątkowo dobre miejsce na popływanie z rodziną, zwłaszcza, że wejście do wody jest długo płytkie, więc dzieci mają gdzie się bawić:).

Jezioro Niesłysz zdecydowanie polecamy na wakacje!

Zobacz regionalne atrakcje:

Pole golfowe Kalinowo
Mini ZOO Mostki
Adventure - quady i inne atrakcje
Rękodzieło z wikliny


Jezioro Niesłysz GPS: 52°14′11″N 15°23′22″E

Zobacz fotorelacje  znad jeziora Niesłysz:

Co warto zabrać nad jezioro: na plażę, na ryby, na kajak, do nurkowania, na żagle

Kubek Niesulice

Polecamy polskie firmy i polskie produkty:
filtry do wody polskie delikatesy polska stocznia jachtowa