• 6t.jpg
  • 3t.jpg
  • 2t.jpg
  • 1t.jpg
  • 4t.jpg
  • 5t.jpg

noclegi w domkach noclegi w ośrodkach noclegi w pensjonatach noclegi w agroturystykach noclegi w hotelach noclegi na polach namiotowych noclegi w ośrodkach kolonijnych

English French German Russian Spanish

likeside
bellevue
Niezbędnik wędkarza
Regionalne atrakcje
Dzika przyroda
Odsłon : 1696805

Odkryj czystość polskich jezior! Ekipa czystejeziora.pl już w trasie!
- z aparatem i notatkami zbieramy dla Was ciekawe informacje!

Na ryby: jezioro Krępsko i Wierzchowo

Przeczytano: 3183 razy

na rybyPojezierze Drawskie to miejsce wyjątkowe z kilku powodów. Poza tym, że trudno znaleźć w Polsce drugą, tak czystą okolicę, to dodatkowo może ono pochwalić się malowniczymi krajobrazami stanowiącymi magnes na turystów. Wszyscy, którzy marzą o urlopie spędzonym w cichym, spokojnym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku i spalin, powinni sięgnąć po mapę i wybrać jedno z wielu leżących tu jezior.

Na uwagę z pewnością zasługuje jezioro Wierzchowo i Krępsko.

 

 

Jako, że nie należą do największych na tym terenie, można liczyć na to, że w sezonie spotkamy tu tylko garstkę odwiedzających. To zapewni nam stuprocentowy relaks i pozwoli delektować się samotnością.

Oba jeziora są też miejscem idealnym do łowienia ryb. Niezwykle czysta woda, będąca efektem zakazu używania w jeziorach silników spalinowych sprawia, że miały szansę osiedlić się tu rozmaite gatunki ryb słodkowodnych. Nie zanieczyszczona atmosfera potęguje efekt dając optymalne warunki życia i rozmnażania się zwierząt. Mieszkańcy tego regionu zdają sobie sprawę z daru, jakim są tak czyste jeziora i starają się ułatwić przyjezdnym dostęp do nich. Wyrobienie karty wędkarskie jest możliwe na miejscu i następuje w szybki tempie.

Kwitnąca agroturystyka sprawia, że bez problemu można tu przyjechać na kilkudniowe połowy lub zostać na dłużej. Miejsca dla wędkarzy są bardzo dobrze przygotowane. Nie brakuje pomostów i kładek, z których można zarzucać wędkę na różne głębokości. Dodatkowo, istnieje możliwość wypożyczenia łódki, którą wypłyniemy na środek, by zarzucić sieci i złowić największe występujące tu okazy.

Dumą tych jezior są żyjące w głębinach leszcze i sielawy oraz lubiące płytsze, ale muliste i zarośnięte wody szczupaki, liny, a także wzdręgi. Niektóre gospodarstwa udostępniające zakwaterowanie, posiadają własne smażalnie ryb, dzięki czemu możemy niemal natychmiast skonsumować samodzielnie złowione ryby.

Co zabrać na ryby: wędki - odpowiednie do metody i miejsca łowienia, podbieraki, osęki i siatki,

Polecamy polskie firmy i polskie produkty:
filtry do wody polskie delikatesy polska stocznia jachtowa