Wyspa Bielawa (ok. 80 ha powierzchni) to miejsce, do którego powinien dopłynąć każdy, kto na wakacje wybrał jezioro Drawsko. Bajecznie przyrodnicza, urokliwa i niesamowita. Charakterystyczny kształt wyspy sprawia, że jest idealna do poznawania pieszo lub bezpośrednio z wody.
Oto i wielka, ok. 400-letnia Lipa, którą zobaczyć można w miejscowości Krzemień (koło Ińska), na Pojezierzu Drawskim. Ten wyjątkowy pomnik przyrody, stojący tuż przy starym kościele i domkach mieszkalnych zachwyca niezwykłym pniem, którego korzenie sięgają wysoko ponad powierzchnię ziemi i przykuwają rozmiarami.
Wybierając się nad jezioro, większość osób skupia się wyłącznie na sprawdzeniu jakości i głębokości wód. Wbrew pozorom, akweny mogą zachwycać nie tylko możliwością uprawiania sportów wodnych lub wędkowania. Ich urok tkwi w całym otoczeniu. To, jak ważne są okoliczne tereny najlepiej widać na przykładzie zbiorników wodnych mieszczących się na Pojezierzu Drawskim.
Niemal wszystkie one leżą na malowniczych obszarach, które stają się atrakcją nie tylko dla wielbicieli wody, ale i przyrody.
Pojezierze Drawskie to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, do których nie dotarła jeszcze szeroko pojęta cywilizacja. Z dala od dużych zakładów przemysłowych, wśród jezior i lasów żyją dzikie zwierzęta i kwitną rośliny, które trudno spostrzec w innych zakątkach kraju. Jednym z siedlisk ciekawszej flory i fauny są jeziora Bielsko i Łobez. W czystej wodzie pływa wiele gatunków ryb, a w okolicznych lasach stale pojawiają się ssaki, gady i płazy.
Nad głowami turystów, co chwilę przelatują ptaki lądowe, a te wodne brodzą przy linii brzegowej akwenów.
Ze względu na wspaniałość krajobrazów i niesamowitą czystość wód, Pojezierze Drawskie należy do najpiękniejszych miejsc w Polsce. Świetnie przygotowane na przybycie turystów, rokrocznie zachwyca swoim urokiem.
Największe położone tu jezioro Drawsko to główny punkt wycieczek. Poza nim, odwiedzane są też mniejsze akweny o równie atrakcyjnych cechach. Jednak Drawsko pozostaje najciekawsze ze względu na swoją wielkość przebijającą inne, znajdujące się tu zbiorniki wodne.